25 rokov Google vyhľadávania

sep 27, 2023 | SEO - Optimalizácia pre vyhľadávače

Tak nejak ma chytila nostalgia, keď som uvidel logo 25 rokov Google a začal som spomínať, čo som vyhľadával počas 25 rokov na Google.

Vyhľadávanie na Google 1996

Netušil som, že nejaký Google existuje. Popravde prvý „počítač“ som videl u bratranca, mal ATARI a hrali sme sa na ňom hry ako Pacman, Bruce Lee a nejaké skákačky. Hry sme načítavali cez magnetofónovú pásku, ktorá (pre mladšie ročníky) slúžila na prehrávanie a nahrávanie pesničiek z hitparád ako napríklad twentyfive (dvadsaťpäťka Jula Viršíka). ´

SEO Trend vyhľadávania Voľby 2023 Smer SD

Vyhľadávanie na Google 1997

Prvýkrát som sa stretol s vyhľadávaním na strednej škole SPŠ J.Murgaša, na ktorú som práve v roku 1996 nastupoval, ale k počítaču sme sa pravidelnejšie dostávali až v druhom ročníku v roku 1997 a keďže nebolo veľmi, čo vyhľadávať(popravde nás to ani nezaujímalo), tak sme sa hrali hru Duke Nukem 3D (tá nás zaujímala), zjavne prepašovú starším spolužiakom a nahratú z diskety (predchodca USB).

SEO Trend vyhľadávania Voľby 2023 Progresívne Slovensko

Vyhľadávanie na Google rok 1998

Stále ma vyhľadávanie nezaujímalo, ale počítače sa zlepšovali. Najprv to bol Intel Pentium 486 (štyriosemšestka), potom i686. Grafika sa zlepšovala a ja som sa hral hry ako Mortal Combat a Diablo. A na Diablo II. mám spomienku, ako bratranec išiel hrdlačiť na 2 mesiace na zber jahôd do Anglicka, aby si práve mohol kúpiť (na tú dobu) poriadnu mašinu.  

SEO Trend vyhľadávania Voľby 2023 Za ľudí

Vyhľadávanie na Google 2000

Rok 2000 kedy ma to chytilo. Bol som dospelý a presťahoval som sa do Prahy. Začal som vyhľadávať brigády a podnájom. Popravde aj v roku 2000 bolo jednoduchšie vyhľadávať tieto veci v tlačenej inzercii, ale čo nás všetkých chytilo bolo chatovanie. Zároveň začala aj moja nevera Google vyhľadávaniu. Viac času som trávil na sezname (seznam.cz) a stále mám v hlave slogan: „Seznam, najdu tam, co neznám…“  

SEO Trend vyhľadávania Voľby 2023 Republika

Vyhľadávanie na Google 2011

Zažil som kultúrny šok! Vrátil som sa na Slovensko! Márnotratný syn sa vrátil k vyhľadávaniu na Google. Vlastnil som prvý notebook za 28 000 českých korún. Vyhľadávanie výrazne pokročilo – čítal som správy, počasie, články a neúnavne sťahoval filmy, seriály a aj knihy a magazíny v PDF.

SEO Trend vyhľadávania Voľby 2023 Oľano

Vyhľadávanie na Google 2016

Viac som začal vyhľadávať na mobile. Zároveň prišlo obdobie, keď som opäť nepoužíval Google, ale skúšal som iné prehliadače webových stránok a alternatívne vyhľadávania.

SEO Trend vyhľadávania Voľby 2023 SaS

Vyhľadávanie na Google 2019

Rovnako ako algoritmus od Google BERT porozumel ľuďom, tak ja som porozumel Google. Začala moja cesta online marketingu!

SEO Trend vyhľadávania Voľby 2023 KDH

25 rokov Google vyhľadávania

Moja cesta online marketingu pokračuje a aj bude pokračovať. Mám viac skúseností, viac vedomostí a viac životnej pohody.

Rok 2023 logo: 25 rokov Google vyhľadávania.
Jozef Milčík

Jozef Milčík

PPC špecialista | SEO konzultant | Analýza dát

Venujem PPC reklamám, SEO, stratégiám obchodu, rozvoju osobnosti, občas vytvorím nejakú webovú stránku, ale musím povedať, že najviac ma zaujímajú dáta. Baví ma pozorovať správanie ľudí v online priestore. Najradšej píšem články, ktoré sú motivačné a aplikovateľné v reálnom živote.

Sledujte ma na Linkedin:

Share This