Vianočný Coca-Cola kamión 2023 a jeho cesta

od | nov 22, 2023 | Online marketing

S blížiacim sa obdobím sviatkov sa vianočný kamión Coca-Cola objavuje ako maják sviatočnej vianočnej nálady a veselosti. Vianočný kamión s bohatou históriou siahajúcou už do minulého storočia sa stal synonymom ducha dávania, šírenia dobrej nálady a vytvárania trvalých spomienok. V roku 2023 sa spoločnosť Coca-Cola chystá rozbaliť ako vianočný darček novú kapitolu svojej sviatočnej kampane, do ktorej vnesie moderné technológie, tradície a nádych Santovho kúzla. Ponorme sa spoločne do očarujúceho sveta vianočného kamiónu Coca-Cola.

Vianočný Coca Cola kamión

Rozprávka o ceste vianočného kamiónu

Kde bolo, tam bolo, za siedmimi horami a za troma velikými vodami, kúsok od plotu, čo stará mati spomínali, v roku 1995, sa sklenená pani s cudzokrajným menom Coca-Cola rozhodla priniesť čarovnú vianočnú kampaň na televízne obrazovky. Táto úloha padla do rúk známej reklamnej agentúre škriatkov W.B. Doner. Škriatkovia sa chceli pustiť do ozdobovania vianočných kamiónov, ale čo sa nestalo. Nejaký miestny závistlivec menom Martinko Klingáč si ho požičal a nevrátil. Neexistoval žiaden kamión Vianoc. Ale škriatkovia sa vynašli a postavili  tri rekvizity, akože kamióny, 18-kolesových vianočných kamiónových súprav.

O oslnivé svetelné efekty so 30-tisíc žiarovkami sa postarali elfovia a rytieri Jedi spoločnosti Industrial Light and Magic, ktoré žiarili aj v tvorbe filmových diamantov, ako napríklad Star Wars, Dobyvatelia stratenej archy alebo Forrest Gump.

Keď sa o tom dozvedeli čarodejníci, neváhali a zázračnými špeciálnymi efektmi sa im podarilo vytvoriť mávnutím čarovného prútika ďalšie kamióny a z nich celú karavánu, ktorá sa v televíznej reklame vlnila cez zasnežené krajiny, mestá a tajomné údolia.

K vianočnej atmosfére prispel aj tradičný obraz Santa Clausa na návesoch, ktorý bol v roku 1931 tajne namaľovaný zakliatym umelcom Sunnym.

O rok neskôr si škriatkovia dali pozor na vianočné kamióny a sklenenej pani Coca-Cole predstavili, na jej počesť samozrejme, špeciálne vianočné balenie nápoja Coca-Cola s portrétom Santa Clausa, inšpirované práve touto kúzelnou karavánou kamiónov. A tak sa začal príbeh vianočného kamióna, ktorý prináša radosť a šťastie do sveta až do dnešných čias.

Vianočná kampaň Coca-cola 2023

Spoločnosť Coca-Cola vo svojom oficiálnom oznámení odhaľuje tému vianočnej kampane na rok 2023 ako „Skutočné kúzlo“. Tento koncept vystihuje podstatu vianočného obdobia, presahuje fyzické hranice a zahŕňa kúzlo spojenia. Kampaň sa snaží zachytiť radosť zo spoločných chvíľ a teplo spolupatričnosti, pričom vystihuje samotného ducha, vďaka ktorému sa vianočný kamión Coca-Cola stal trvalou tradíciou a nadväzuje na dedičstvo kreativity a inovácií.

Podľa poznatkov týždenníka Marketing Week je kampaň navrhnutá tak, aby spájala tradíciu s najmodernejšou technológiou a zaviedla prvok umelej inteligencie (AI), ktorý má zlepšiť zážitok zo sviatkov. Keď budú spotrebitelia svedkami prejazdu vianočného kamiónu zasneženou krajinou a rušnými mestami, integrácia AI sľubuje vytvorenie dynamickej a personalizovanej interakcie so samotným Santa Clausom.

Sila televízie a Vianoce

Počas nedávneho vyhlásenia o výsledkoch spoločnosti Coca-Cola Company generálny riaditeľ James Quincey objasnil transformačný posun v stratégii spoločnosti v oblasti investícií do médií za posledných niekoľko rokov. Došlo k pozoruhodnej zmene, keďže v roku 2019 smerovalo menej ako 30 % celkových marketingových výdavkov spoločnosti Coca-Cola do digitálnych kanálov. Rýchly presun do súčasnosti znamená, že spoločnosť výrazne zmenila smerovanie a vyčlenila viac ako 60 % svojho mediálneho rozpočtu na digitálny marketing.

Quincey zdôvodňuje tento strategický posun zmenou návykov v oblasti spotreby médií u mladších demografických skupín, najmä u generácie Z, ktorá sa čoraz viac odvracia od tradičnej televízie v prospech alternatívnych mediálnych zdrojov. Táto zmena v mediálnom mixe odráža záväzok spoločnosti Coca-Cola efektívne osloviť túto vyvíjajúcu sa demografickú skupinu.

„Spôsob, akým pristupujeme k marketingu, ktorý sa neustále vyvíja, odzrkadľuje správanie ľudí. Tak ako sa menia ľudia, menia sa aj ich potreby,“ zdôrazňuje Elif Kaypak, vedúca globálneho marketingu spoločnosti Coca-Cola. Táto zmena podčiarkuje proaktívny prístup spoločnosti pri prispôsobovaní svojich marketingových stratégií tak, aby rezonovali s dynamickými preferenciami cieľovej skupiny.

Charitatívna iniciatíva Coca-Cola na Slovensku

V súlade so záväzkom spoločnosti k spoločenskej zodpovednosti pokračuje Coca-Cola vo svojej tradícii vracania peňazí počas vianočného obdobia. Vianočný autobus spoločnosti Coca-Cola slúži ako platforma pre charitatívne iniciatívy a spolupracuje s organizáciami na podporu komunít v núdzi.

U nás na Slovensku je to Slovenský červený kríž, ktorý využije vyzbierané peniaze na vianočné stretnutie ľudí, ktorý možno už aj zabudli na ducha Vianoc, na spolupatričnosť a lásku k blížnemu svojmu.

Trasa vianočného kamiónu Coca-cola

Vianočný kamión spoločnosti Coca-Cola sa v roku 2023 vydáva na svoju cestu, na ktorej sa prelína tradícia s inováciou, a sľubuje divákom na celom svete čarovný zážitok. Pripojenie technológie umelej inteligencie dodáva kampani dynamickú vrstvu a zabezpečuje, že duch Vianoc zostane rovnako živý a očarujúci ako doteraz. Prostredníctvom svojho záväzku k charitatívnym iniciatívam a nadčasovej príťažlivosti vianočného kamióna je Coca-Cola naďalej predzvesťou radosti, ktorá spája komunity pri oslave najkrajšieho obdobia roka.

Program vianočného kamiónu Coca-Cola

Vianočný kamión spoločnosti Coca-Cola v roku 2023 v Martine ani Žiline nebude. Pre Žilinčanov najbližšie hostí tento rok vianočný kamión Bytča. Pre Martinčanov a Vrútočanov najbližšie bude vianočný kamión v Dolnom Kubíne.

Program Vianočného kamióna Coca Cola 2023

Informácie na oficiálnej stránke vianočného kamiónu Coca-Cola

SÚVISIACE TÉMY O SEO A PPC KAMPANIACH

Jozef Milčík

Jozef Milčík

PPC špecialista | SEO konzultant | Digitálny marketing

Vitajte v digitálnom vesmíre, kde stratégia marketingu a analýza dát sú mojou vášňou. Som SEO konzultant a PPC špecialista, ktorý sa nebojí výziev a inovácií. Srdce môjho digitálneho sveta bije pre tvorbu príbehov za pomoci dát a vytváranie stratégií, ktoré nie sú len o viditeľnosti, ale o konverziách a úspechu.

Moja práca nie je len o číslach; s dátami pracujem ako s nástrojom na vytváranie pútavých príbehov. Stratégie marketingu sú pre mňa šachovou partiou, kde každý ťah je dôležitý. S kreativitou a analytickým myslením vytváram cesty k cieľom, sledujúc, ako sa každý klik a konverzia stávajú príbehom úspechu.

Digitálny marketing nie je len profesiou, ale vášňou, ktorú žijem. Moja práca nie je len o výsledkoch, ale o vzrušujúcej ceste objavovania, inovácií a rastu pre mojich klientov. V mojom svete nie je miesto pre priemernosť, len pre excelentnosť v digitálnom marketingu.

Share This